ANTALYA’DA ÇİFTLİK, KÜMES, KULÜBE BAKIM VE İLAÇLAMASI. KENE, AKREP, YILAN İLAÇLAMASI VE ÖNLEMİ

ANTALYA DA ÇİFTLİK, KÜMES, KULÜBE BAKIM VE İLAÇLAMASI.   KENE, AKREP, YILAN İLAÇLAMASI VE  ÖNLEMİ
 
Antalyada ve çevresinde insan sağlığına verdiğimiz önem ve değer kadar, hayvan sağlığı içinde çalışmalarımız başlamış ve devam etmektedir. İlaçlamada, kimyasal insektifist, fungusit ve herbisit ilaçlar ile hayvan sağlığına zararlı her türlü ilaçlar kullanılmaz. Çiftlik düzenli ilaçlamalar da hayvanların sağlığı ve verim arttığı gibi, veteriner masrafları ve zaman kaybı da azalacaktır.

kaptan-kene-ilaclama

kaptan-kene-ilaclama

 
Çiftliklerin, doğal yaşam alanları ve buralarda yaşayanlar için  en tehlikeli varlıkların başında kene, akrep, yılan gelmektedir. Özetle  bilgi vermek gerekirse; KENE kan emici eklem bacaklılar sınıfında yer alır. KKKA(Kırım kongo kanamalı ateşi) hastalığını taşıması sonucu en zararlı haşeredir. Kan emme işini bitirmeden canlıdan ayrılmaz.

Keneler daha çok çitçilik yapan, hayvancılıkla uğraşan bölgelerde görülür. Hayvanın olduğu her yerde vardır. Hem vahşi hem de evcil hayvanların üzerinde, ahırda, çiftlikte, merada, inek, koyun, köpek, kedi gibi canlıların üzerine tırmanır ve yapışır. Kuşlar vasıtası ile de gelebildiği için her yerde olabilirler. Evlerde de kenenin üremesi mümkündür.

NASIL MÜCADELE EDİLİR:

* Keneleri doğal hayattan yok etmek mümkün değildir. Bir kene ortalama 2000 ile 7000 adet arasında, yaprak kalıntıları, çöplükler, hayvan kılları arası vb. yerlere yumurta bırakır ve 1500 adet yavru doğar. Çiftlik hayvanlarında düzenli ilaçlama yapılması gerekir ve ortak kullanım alanlarının ilaçlanması gerekir. Ancak çiftlik hayvanlarında düzenli ilaçlama ile biyolojik üreme zinciri kırılmak suretiyle kabul edilebilir düzeyde azaltılabilir.

* İlaçlama eğer açık alanda yapılacaksa kesinlikle doğal ortama zarar verilmemesi gerekir. Bilinçsizce yapılan ilaçlamalar insan ve diğer canlılara zarar verir.

* Kenelerin bulunduğu alanlardan mümkün olduğunca uzak durulması gerekir.

* Kenelerin bulunduğu alanlara çıplak ayak ya da kısa giysiler ile gidilmemelidir. Bu alanlara av ya da görev gereği gidenler lastik çizme giymeli ya da pantolonlarının paçalarını çorap içine almaları, korunma açısından faydalıdır.

* Çiftlik ve hayvanların düzenli ve sürekli mücadele ve ilaçlama gereklidir.

 

KENE İLAÇLAMA NASIL YAPILIR:

Kene savunma mekanizması güçlü bir böcek olduğu için profesyonel böcek ilaçlama servisleri tarafından titizlikle ilaçlama uygulanmalıdır. Kene ancak etkili bir ilaçlama ile yok edilebilir. Basit ilaçlar ve böcek ilaçlama yöntemleri keneler için çözüm değildir.

 

KENE İLAÇLAMA AÇIK ARAZİDE NASIL YAPILIR:

Kene ormanlar ve bahçeler gibi yeşillik alanlarda yoğun olarak görülür. Bu alanlara yoğun açık alan ilaçlaması yapılmalıdır ki kenelere çözüm olsun.

 

KENE İLAÇLAMA KAPALI ALANLARDA NASIL YAPILIR:

Kapalı alanlarda kapalı alan kene ilaçlaması uygulanır. Kene ilaçlama sırasında ilaçlanan mekanda kene ilaçlaması yapan donanımlı ekipler dışında canlı bulunmamalıdır. Aksi durumda olumsuz sonuçlar doğar.

 

Yetkisiz firma ve bilgisiz ilaçlama, yanlış ilaç ve tarım ilacı kullanılması durumunda alınan yetersiz hizmetler; Çözümsüz zaman, emek ve paranızın boşa harcanması demektir. En önem verdiğimiz konu müşteri memnuniyetidir, bu nedenle ilaçlama hizmetinde memnun kalmadığınız bir durumda ortamdaki haşereleri kontrol ederek gerekli ise ikinci ilaçlama hizmetini ücretsiz vermekteyiz. Sağlık bakanlığından onaylı, insan sağlığına hiçbir zararı olmayan ilaçlar ile haşere sorunlarınıza çözüm getirmekteyiz. Sizlerin görüşleri bizim için çok değerlidir, memnuniyetinizi veya hassasiyetinizi bizimle paylaşırsanız ilaçlama deneyimimize ve sizlere daha iyi hizmet verebilmemize bir yorum ekleyerek yardımcı olabilirsiniz.

Bize 3169810 yada 0532 6006400 nolu telefonlardan ulaşarak, istediğiniz zaman diliminde uzman ekibimizden tespit ve çözüm konusunda yardım alabilirsiniz.

KAPTAN ÇEVRE SAĞLIĞI, İLAÇLAMA, TEMİZLİK, TUR.SAN.TİC.LTD.ŞTİ.

Konu ve Etiketler: Antalya ilaçlama, kene ilaçlama, akrep ilaçlama, yılan ilaçlama, fare ilaçlama, çıyan ilaçlama, bit, pire ilaçlama, Antalya ilaçlama şirketleri, hayvan sağlığı, çevre sağlığı, temizlik, haşere yumurtası, haşere ile mücadele, evde böceklenme, çiftlik ilaçlama, müstakil ilaçlama, dağevi ilaçlama, bağevi ilaçlama, yazlık ilaçlama, böcek ilaçlama, kümes ilaçlama, mera ilaçlama, ahır ilaçlama, konak ilaçlama, ev ilaçlama, işyeri ilaçlama, konut ilaçlama, kulübe ilaçlama, ilaçlama kampanyası, ilaçlamada yeni sistem,

kaptan-kene-ilaclama
VN:F [1.9.14_1148]
Rating: 9.7/10 (11 votes cast)
VN:F [1.9.14_1148]
Rating: +10 (from 10 votes)
ANTALYA'DA ÇİFTLİK, KÜMES, KULÜBE BAKIM VE İLAÇLAMASI. KENE, AKREP, YILAN İLAÇLAMASI VE ÖNLEMİ , 9.7 out of 10 based on 11 ratings
4 Yorum
 1. Belirttiğim zamanda ve zamanında geldiğiniz için teşekkür ederim. sağlıklı yaşam için temiz ortam çok önemli. bunda sizin katkınız çok.

  VA:F [1.9.14_1148]
  Rating: 4.7/5 (7 votes cast)
  VA:F [1.9.14_1148]
  Rating: +7 (from 7 votes)
 2. Hobi kümesim içi hizmet aldım. faydasını gördüm. iyiki ilaçlama yaptırmışım. ilaçlama yaptırmadan da oluyordu ama tavukların huzursuzluğu ve hastalık belirtisi her zaman vardı. çünkü doğal ortamda yaşamadıkları için.

  VA:F [1.9.14_1148]
  Rating: 4.6/5 (5 votes cast)
  VA:F [1.9.14_1148]
  Rating: +5 (from 5 votes)
 3. Müşterilerimizin memnuniyeti her zaman önceliğimizdir. Memnun kalacağınız diğer çalışmalarımızda görüşmek üzere sağlıklı ve güzel günler dileriz.

  Kaptan Çevre Sağlığı, Gıda Ltd.Şti.
  http://www.kaptanilaclama.com 316 98 10 – 0532 600 6400

  VA:F [1.9.14_1148]
  Rating: 4.5/5 (4 votes cast)
  VA:F [1.9.14_1148]
  Rating: +4 (from 4 votes)
Yanıtla